Zasedací místnost

Zasedací místnost

Zasedací místnost ve významném domě ve funkcionalistickém stylu. Záměrně jsme se vyhýbali výrazným barvám typickým pro dnešní kanceláře, naopak jsme se drželi přírodních barev dřeva. Prostor má navodit atmosféru minulých dob s moderním nádechem. Navrhovali jsme střízlivější a odvážnější variantu.

Cílem bylo opticky zvětšit, rozšířit a sjednotit malý, úzký, a navíc průchozí prostor. Sestava skříní v přední části elegantně skrývá vstup do místnosti, vytváří zádveří, které tlumí zvuk z vedlejších prostor a zároveň umožňuje skrýt rušivé prvky, jako kabáty, kávovar apod. Protilehlé vstupy jsou skryty tapetou a obkladem.

Oválný stůl s půlkruhovou nohou zde tvoří výraznou dominantu. Jeho tvar je příjemný i pro pohodlí účastníků, kteří se nemusí vyhýbat rohům a rozhodovat se o sezení v čele.

Stropní osvětlení z různě dlouhých hranolů umocňuje dojem exkluzivity. Jednotlivá světla lze postupně rozsvěcet a přizpůsobit tak atmosféru v místnosti. Stůl i osvětlení jsou vyrobené na míru z přírodního dřeva a vnáší sem pocit komfortu a luxusu.

Prostorová tapeta s nasvíceným logem dotváří celkový dojem, opticky rozšiřuje místnost a dodává jí důležitost.