Mateřská škola třída Hříbci

Mateřská škola třída Hříbci

U projektu této nové mateřské školy jsme byli již od začátku, a tak jsme chtěli sjednotit interiér s exteriérem. Zadavatel měl požadavek pouze na funkci a na název Hříbci.

Přírodní styl byl jednoznačnou volbou, podporuje ho i dřevěná lamelová fasáda. Lamely proto hojně využíváme i uvnitř, například na velké katedře, která slouží ke čtení, tvoření a vystavování.

Přírodní dojem podtrhuje výmalba s motivy lesa a lesní zvěře a funkční detaily, jako např. strom a keř, které slouží jako nástěnka, nebo držáky na toaletní papír ve tvaru hříbků, které nadchly zadavatele i děti. Věšáky na ručníky pro změnu představují krmelec.

V herní části najdeme dětské kadeřnictví s odklopným zrcadlem na desce a kuchyňku ze dřeva a plexiskla s interaktivním vybavením, např. s myčkou s výsuvnými koši. Pracovní stoly mají kruhovou nohu a tmavší desky, představující hříbky.

Děti milují vestavěné patro – posed který je průchozí a slouží jako prolézačka a schovávačka. Pod ním jsou ukryté praktické úložné prostory pro vychovatelku. Nábytek je vyrobený na míru převážně z javorové překližky.