Herní stěna housenka

Herní stěna housenka

Školní družina má mnoho funkcí, slouží jako učebna i jako herna, kde se na omezené ploše skladuje množství pomůcek. Kladli jsme proto extrémní důraz na víceúčelovost vybavení a využití úložného prostoru.

Estetickou i praktickou dominantu místnosti tvoří víceúčelová stěna, která nabízí množství hracích prvků i dostatek úložného prostoru. Umožňuje bohatě využít plochu družiny pro klidové i sportovnější aktivity. Tělo housenky ukrývá barevné molitanové kruhy, které po vyndání uvolní skrytou skluzavku a dráhy pro autíčka. Kruhy, složené ze tří dílů, pak poslouží jako sezení, houpačky nebo tunel na podlézání.

Úložné prostory jsou v horní i spodní části stěny. Spodní skříňky lze úplně vytáhnout, seskládat do tvaru vlny, přirazit ke stěně a využít jako sezení, například při čtení. K horním skříňkám se snadno dostanete díky výsuvným schůdkům pod hlavou housenky.

Nad housenkou objevíte ukrytého i molitanového krokodýla a přímo pod jednou skluzavkou najdete dětskou kuchyňku.

Pracovní stoly jsou také vyrobené na míru. Dva velké stoly tvoří šest dílů, které se dají sestavit do kruhu nebo hada. Jsou tak snadno přizpůsobitelné dětským aktivitám a jejich hravé tvary podtrhují vlídnou atmosféru družiny. Celý prostor podporuje hravost, rozvoj fantazie a výuku ke spolupráci, např. při vyndávání a úklidu pomůcek.